فهرست مطالب

شهید هادی کجباف

شهید هادی کجباف

  • نام و نام خانوادگی :  هادی کجباف
  • نام پدر : 
  • تاریخ تولد : ۱۳۴۰/۰۴/۰۰
  • محل تولد :  شوشتر
  • تاریخ شهادت :۱۳۹۴/۰۱/۳۱
  • محل شهادت : سوریه
  • محل دفن :  گلزار شهدای شوشتر – قطعه شهدای مدافع حرم

 

 

زندگی نامه :

شهید هادی کجباف متولد تیر ماه سال ۱۳۴۰ در شهرستان شوشتر بود و دوران تحصیلات خود را تا دیپلم نیز در همین شهرستان سپری کرد .
خدمت سربازی او از سال ۱۳۵۹ آغاز شد و بعد از اینکه دو ماه آموزشی را در آبادان پشت سر گذاشت ، به سوسنگرد رفت . در زمان محاصره سوسنگرد آنجا بود و با بالا گرفتن درگیری‌ها به همراه یکی از دوستانش با لباس عربی از طریق رودخانه و کانال‌های اطراف شهر از مهلکه خارج می‌شوند و پیاده خود را به اهواز می‌رساند .

او مدتی بعد مجددا اعزام می‌شود . این فرمانده شجاع سال ۱۳۶۰ در جبهه بستان در چند جای بدنش دچار جراحت شد . در جریان این مجروحیت یک ترکش به اندازه انگشت اشاره هم به کمرش در نزدیکی نخاع اصابت کرده بود . از آنجایی که احتمال داشت پس از خارج کردن ترکش او فلج شود ، تا پایان عمر و زمان شهادت این یادگاری دوران جنگ تحمیلی در بدنش باقی ماند.

شهید هادی کجباف در پی این جراحت دو ماه در خانه ماند تا اینکه باجناقش به دنبال او آمد و آذرماه سال ۶۰ همراه یکدیگر به شوشتر رفتند. معلمی و آموزش از علائق او بود . از آنجایی که همسرش معلم بود توانسته بود تا مقدمات فعالیت‌های آموزشی حاج هادی را برای تدریـــس فراهم کنــد . امــا به دلیل حــضور در جنگ تحمیلی و درگیر شدن با دشمن در خوزســتان در زادگاهـــش ماند . او معــاون فرماندهی گردان مالک اشتر شوشتر از لشکر ۷ ولی‌عصر (عجـل الله تعــالی فرجــه الشــریف) بود .

حاج هادی سال ۱۳۶۱ با همسرش ازدواج کرد . ۱۵ روز پس از ازدواج به جبهه رفت . حاصل این ازدواج سه فرزند به نام‌های فاطمه، سجاد و محمد است . او در طول حضور در جبهه نبرد حق علیه باطل در زمان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران ۹ بار مجروح و دو بار نیز دچار موج گرفتگی شده بود .

کربلای شام:

با آغاز تحرک داعش در منطقه حاج هادی کجباف به صورت داوطلبانه به کشور سوریه رفت تا اینکه در جنگ با تروریست‌های سوریه فروردین‌ماه ۱۳۹۴ طی عملیاتی در منطقه «بصر الحریر» درعا به مقام شهادت رسید .
پیکر شهید کجباف پس از چند ماه‌ روز چهارشنبه ۲۰ خرداد ماه ۹۴ در پی تبادل پیکر شهدا در اختیار ارتش سوریه و نیروهای مدافع حرم قرار گرفت . پیکر این فرمانده شهید ۲۳ خرداد ماه وارد تهران شد و پس از گذشت حدودا ۵۰ روز از زمان شهادتش به اهواز منتقل گردید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *