فهرست مطالب

برگزیدگان نهایی جشنواره شهد شهود مشخص شدند

پایان نخستین جشنواره ملی شعر شهد شهود در اندیمشک

نخستین جشنواره ملی شعر “شهد شهود”، یادواره سردار شهید مدافع حرم جان‌محمد علی‌پور،از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با ارسال ٧٥٠ اثر به دبیرخانه این کنگره و استقبال گسترده اهالی شعر، فرهنگ و ادب و جمعی از مدیران استانی درشهرستان اندیمشک به کار خود پایان داد. 

به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در اختتامیه جشنواره سراسری شعر شهد شهود اندیمشک اظهار کرد: از چهار فروردین تا سه اردیبهشت سال جاری حدود ٧٥٠ اثر از شاعران مختلف کشور و همچنین کشورهای خارجی برای این جشنواره ارسال شد که بسیار حیرت‌انگیز است. 
  
  محمد جوروند افزود: آثار ارسالی از ٣١ استان کشور از جمله تهران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، اصفهان، کرمانشاه، خراسان رضوی، قزوین، لرستان، ایلام، زنجان، گیلان و… و چند کشور خارجی همچون افغانستان، پاکستان و آفریقای جنوبی بوده است. 
  
وی بیان کرد: شرکت فراگیر شاعران در این کنگره که برای نخستین بار برگزار می‌شود یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مهم و جالب توجه این کنگره بود.
اسامی برگزیدگان این جشنواره به شرح زیر اعلام شد:
رتبه اول:علی فردوسی
رتبه دوم مشترک:محمد حسین ملکیان و محمد جواد الهی پور
رتبه سوم مشترک: محسن کاویانی و حسین خزائی
شایسته تقدیر: سید احمد حسینی
  
او با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید جانمحمد علی‌پور، از شهدای مدافع حرم شهرستان اندیمشک، تصریح کرد: ما بر حسب تکلیف کنگره‌ای ملی در حوزه شعر و ادبیات در حوزه شهدا و به ویژه شهدای مدافع حرم ترتیب دادیم تا نسبت به ایثارگری‌های آنها ادای دین کرده باشیم. 
  
جوروند با بیان این که شعر از جمله هنرهای بشری در قالب نظم الفاظ است گفت: این هنر دیرپا و کهن از عهده هر فرد و شخصی برآورده نیست بلکه موهبتی است الهی که افراد معدودی از آن برخوردار هستند و چه بهتر که شعر برای شهدا باشد.
در این مراسم پس از اهدای جوایز شاعران برگزیده، مسئولین بر سر مزار سردار شهید علی پور حاضر شدند و به مقام شامخ ایشان ادای احترام کردند.
  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *