فهرست مطالب

شهید مدافع حرم ناصر مسلمی سواری

شهید مدافع حرم ناصر مسلمی سواری

شهید مدافع حرم ناصر مسلمی سواری

شهید مدافع حرم ناصر مسلمی سواری

  • نام و نام خانوادگی :  ناصر مسلمی سواری
  • نام پدر : زعلان
  • تاریخ تولد :۱۳۶۰/۰۳/۰۲
  • محل تولد :  اهواز
  • تاریخ شهادت :۱۳۹۲/۰۸/۲۰
  • محل شهادت : سوریه
  • محل دفن :   قبرستان سید هادی  – قطعه شهدای مدافع حرم

زندگی نامه :

ناصر مسلمی سواری در دوم خرداد ماه سال ۶۰ در شهر سوسنگرد به دنیا آمد . پدرش زعلان بازنشسته سپاه و مادرش سلیمه نام دارد . ناصر که برخی منصور صدایش می کردند تا سال ۱۳۷۹در سوسنگرد زندگی می کردند ایشان مقطع دبستان را در این شهر به پایان رسانید . سپس به همراه خانواده به اهواز مهاجرت کردند . تا کلاس دوم راهنمایی درس خواند . بعد از رها کردن تحصیل به شغل آزاد روی آورد .

مدتی در شرکت فولاد به عنوان کارگر مشغول به کار بود . حیا، متانت و ایمان خالص منصور باعث شد که خیلی از همکاران برای ایشان احترام خاص قائل باشند . همین روحیه ایشان سبب شد که با خواهر همسر یکی از همکارانش ازدواج کند و سیزده بهمن سال هشتاد و یک ناصر با خانم فرح شریفی پیوند ازدواج بستند که حاصل این ازدواج چهار فرزند به نام های علیرضا ، بی تا ، همتا و بنیامین می باشد .

ایشان ساکن منطقه محروم و حاشیه ای عین دو اهواز بود . یک ماه بعد از ازدواجشان پروژه کـار در شـرکت فـولاد به پـایـان می رسد مجبور می شوند به کار ساختمانی روی آورد و بعد از مدتی هم به عنوان کارگر روز مزد در یک کارگاه بازیافت مواد پلاستیکی مشغول به کار می گردد .

کربلای شام:

بعد از شـنیدن اخـبار ســوریه و بی حرمتی عمال صهیونیست نسبت به ناموس مسـلمانان زندگی را تنگ دانست . می گفت : به دور از غـیرت است کـه زنان مسـلمان بی پناه باشند و حرم حضرت زینب و حضرت رقیه (سلام الله علیها) در معرض تهدید باشد و من در خانه و کنار فرزندانم بی تفاوت باشم ؛ به همین علت چند بار در اهواز و حتی تهران درخواست اعزام به سوریه را داشت که با اعزام ایشان موافقت نگردید .

اما ناصر نا امید نشد و از طریق دوستان افغانی اش که در کارگاه بازیافت مواد همکارش بودند به مشهد سفر کرد و به همراه تیپ فاطمیون که متشکل از رزمندگان افغانی هستند مقدمات اعزامش به سوریه مهیا گردید و سرانجام آبان ماه سال ۱۳۹۲ درحالی که زخمی بود و جان دربدن داشت توسط داعشیان کافر و عمال صهیونیستی زنده زنده در آتش سوزانده شد تا با مظلومیت تمام به فیض شهادت نائل آید .

پیکر مطهرش در پنجم آذر با گمنامی و مظلومیت تمام تشییع و در قبرستان امامزاده سید هادی به خاک سپرده شد .

 

وصیت نامه:

قرآن شریف که همه ی انسان ها اعتقاد دارند که می فرماید کل نفس ذائقت الموت ، انسان ناگزیر مرگ را می پذیرد و در هر حال اینجانب ناصر سواری فرزند علان به وحدانیت الهی وصیت می نمایم که اینجانب در تاریخ ۱۵ /۷/ ۱۳۹۳ اعزام به سرزمین سوریه هستم وصیت می نمایم به چند نکته :

۱-اگر خداوند شهادت را نصیبم نمود و حقوق بنیاد شهید داد ، از همان پول پنج سال روزه و نماز قضا به اینجانب واجب است که وراث پرداخت نمایند .
۲- تمام فرزندانم که چهار فرزند می باشند تا زمانی که مادرش خواست با مادر زندگی کنند مادر نخواست تحویل پدرم بدهند .
۳-من دینی به گردن ندارم از کسی در واقع بدهکار نیستم همین تمام وصیت من است .
خودم با عشـق و علاقــه کــه به همه ی سادات حضرت زینب (سلام الله علیها ) داشته ام عازم شدم از خداوند می خواهم که در این راه شربت شهادت بنوشم .
از همسرم و فرزندانم و پدر و مادرم و برادران و خواهرانم و عمو ها و دایی هایم و تمام اقوام حلالیت می طلبم .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *