فهرست مطالب

شهید مدافع حرم جبار دریساوی

شهید جبار دریساوی

  • نام و نام خانوادگی :جبار دریساوی
  • نام پدر : حسن
  • تاریخ تولد : ۱۳۴۶/۱۰/۰۷
  • محل تولد :  اهواز
  • تاریخ شهادت : ۱۳۹۳/۰۷/۱۶
  • محل شهادت : سوریه
  • محل دفن :  گلزار شهدای اهواز – قطعه شهدای مدافع حرم

 

 

زندگی نامه :

شهید جبار دریساوی در هفتمین روز از دی ماه سال۱۳۴۶در اهواز به دنیا آمد . پدر ایشان آقا حسن کارمند شرکت نفت بودند و مادرشان فاطمه خانم ، خانه دار بود . دوران کودکی و نوجوانی خود را در حصیر آباد گذراند و دیپلم علوم تجربی را از مجتمع آموزشی ایثارگران شهید رجایی کسب کرد .

انقلاب:

با شروع تظاهرات و قیام مردم مسلمان ایران علیه حکومت سفاک پهلوی یازده سال سن داشت که با حضور در راهپیمایی ها و فعالیتهای انقلابی در مساجد اهواز و همکاری با نیروهای مردمی نقش آفرین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی بود . با شروع جنگ تحمیلی و آغاز حماسه آفرینی جوانان مؤمن ایران زمین ، شهید جبار دریساوی هم به عنوان نیروی بسیجی به جبهه ی حق علیه باطل اعزام گردید و در طول مدت حضورشان در دفاع مقدس سه بار مجروح شدند و در همین دوران هم به استخدام سپاه پاسداران در آمدند .

دوران سپاه پاسداران

در سال ۱۳۸۵ وارد دانشگاه امام حسین(علیه السلام) شدند و در رشته مدیریت جنگ نرم مدرک کارشناسی را اخذ کرد . وی همچنین دوره آموزشی تخصصی تانک را در روسیه گذراند و از اسـاتید برجسته آموزش زرهی در کشور محسوب می شد . ایشان همیشه سعی می کردند از زمان و زندگی خود بیشترین بهره برداری را داشته باشند و هیچگاه از تلاش و مجاهدت علمی دست برنداشتند.

کربلای شام:

با شروع نبرد عمّال سعودی صهیونیستی با مسلمانان مظلوم سوریه غیرت و ایمان ایشان اجازه نمی داد که بی تفاوت باشند و در حالی که می توانست در آرامش و رفاه زندگی را در کنار همسر و دو فرزندش فاطمه و محمد بگذراند ولی ایشان مجاهدت در راه خدا را انتخاب کردند و جهت آموزش زرهی به رزمندگان مسلمان سوریه عازم این کشور شد .

روح بلند و خستگی ناپذیر سردار شهید ایشان را به نبرد با نیروهای داعش طلبید و به گواهی همرزمانش تخصص ایشان به پیشبرد اهداف جبهه ی اسلامی کمک شایانی نمود و سرانجام این مجاهد ، تلاش و پشت کردن به رفاه و دنیای بی ارزش مادیات ، نوشیدن شربت شهادت در راه خدا بود .

شهادت:

در تاریخ ۱۳۹۳/۷/۱۶ بعـد از دوسـال جهـاد و انتـظار به آرزوی دیریـنه اش رسیـــد و در اثر مــوج انفـجار و اصابت ترکش خمپاره به یاران آخر الزمـانی مولایــش حســین (علیه السلام) پیوسـت تا در دفـاع از حرم حضــــرت زینب کبری (سلام الله علیها) گام موثر و مقبولی برداشته باشد و خواب تلخ یزیدیهای زمان را آشفته نماید .
شهید جبار دریساوی فرزندانش فاطمه و محمد را تنها گذاشت تا پدران و فرزندان سرزمینهای اسلامی در آرامش وامنیت زندگی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *